Spavanje bebe od 6-12 meseci

Spavanje

U uzrastu od 6 meseci, beba tokom noći spava oko 9-11h i oko 3-4h preko dana, delom pre, a delom popodne. Prepodnevna dremka može početi u 9h i trajati oko sat vremena.

Rana popodnevna dremka je najbolje da počne između 12h i 14h traje oko sat do dva. Popodnevno spavanje traje individualno,a najbolje je da dete stavljate na spavanje negde oko 4h, tako da nakon nje ostane dovoljno vremena, koje će dete provesti budno. Ako Vaše dete popodne kasnije zaspi i probudi se predveče, verovatno u 8 sati neće biti spremno da ponovo spava. Ritam spavanja preko dana je individualan za svako dete, ali je važno da napravite ritam, kog ćete se pridržavati svakog dana.

U ovom uzrastu možete polako početi da menjate svoj stav prema bebi, koja se plačući budi noću. Savetuje se da ne skačete odmah na ‘’prvi mig’’ vaše bebe, već da pustite da proba sama da se ponovo uspava. Ukoliko se to ne desi, onda joj trba prići i ne uzimati je odmah iz kreveca, već ćete prići, blago masirati po leđima i obraćati joj se tihim glasom i onda otići – pod uslovom da vam beba deluje zdravo. Bolesnu bebu ćete, naravno, odmah uzeti u naručje i pobrinuti se za nju.

Između 6. i 12. meseca polako u vaš život ulazi nova pojava, a to je strah od odvajanja vašeg čeda od vas. Probajte da budete dosledni i ne odstupajte od već ustanovljenih pravila oko uspavljivanja.

bebe 6 meseciOno što je značajno u ovom periodu je da uspostavite ritam redovnog spavanja, koji odgovara Vašoj bebi i da se pridržavate rasporeda.

Takođe je važno da izgradite dobre navike za uspavljivanje.

Mala deca vole rutinu jer im daje osećaj sigurnosti, pa će Vaša beba biti zadovoljna, a i Vama će tako biti manje naporno.

Ako vam se ovo dopalo, možda će vam se svideti i ...

krpelj

Krpelj i dete

Iako nam je svima neprijatno pri pomisli na krpelje, činjenica je da delimo životni prostor, pa su nam povremeni susreti prosto neizbežni. Ovi paraziti žive u zelenilu, pa ih najviše ima ... »»

Emocionalna inteligencija

Emocionalna inteligencija – Kako je razviti kod deteta i zašto je važna?

Zašto je emocionalna inteligencija tako važna u podizanju deteta? Kontrolisanje zabrinutosti prilikom izvođenja velikog projekta, kontrolisanje besa prilikom prolaska kroz bračni konflikt, kontrolisanje straha prilikom prijavljivanja za posao – uopšte sposobnost ... »»

16 saveta koji će Vam olakšati odmor sa malom decom

16 saveta da lakše preživite plažu sa malom decom

U slučaju da prvi put idete na odmor sa malom decom na more, sve što znate, ili volite o plaži - možete slobodno da zaboravite Kada idete sa bebom ili malom ... »»