Beba spava u stomaku više od dvadeset sati dnevno.
Vaša beba je ušuškana u materici, u sredini koja je tamna, topla i tiha, a kada hodate, ili se pomerate uljuljkujete svoju bebu u san.
Beba je naviknuta na umirujući zvuk Vaših otkucaja srca, zvuk Vaših creva, i Vaš glas.
Nikada nije gladna jer imak konstantan dotok hranljivih materija. Kao rezultat ovih faktora, beba retko ima problema sa spavanjem.
Periodi, u kojima je beba budna, su nasumični i traju veoma kratko.
Vaša beba je jako aktivna u snu. Šutiranje i udaranje, koje osećate, su uglavnom pokreti, koje pravi tokom spavanja.
Negde oko sedmog meseca Vaša beba će početi da sanja. Njen mozak će do tada biti dovoljno razvijen za REM san.
Deca više sanjaju što su mlađa, a još nerođene bebe sanjaju najviše – oko 90% svog spavanja provedu u REM fazi. O čemu može da sanja fetus? To nikako ne možemo saznati. Možda samo nalete zvukova i maglovitih slika.
Ako ste išli na 4D skener, možda ste primetili da se Vaša beba „osmehuje“ u snu. To se dešava zbog REM faze sna – facijalni mišići se grče, i stvaraju ono sto nam izgleda kao osmeh u snu.
Vaša beba je „noćno biće“. Najaktivnija je noću jer tada ima najviše prostora za pomeraranje i najmanje umirujućih pokreta, koji je uljuljkuju u san.
Ako vam se ovo dopalo, možda će vam se svideti i ...
Trudnoća zimi – 10 saveta
Svaka trudnoća donosi promene, a trudnoća zimi ima posebne karakteristike. 1. Adekvatne zimske cipele za trudnice Kada krenu sneg i poledice, u strahu smo da se ne okliznemo i kada nismo trudni. Sve trudnice ... »»
Rani znaci trudnoće
Koji su rani znaci trudnoće? Prošlo je nekoliko nedelja od kako ste „obavili posao“ i sad umirete od znatiželje: Da li sam trudna? Biće Vam potreban kućni test za utvrđivanje trudnoće ili ... »»
Folna kiselina
Folna kiselina je poznata i kao vitamin B9, vitamin M ili pteroil-L-glutaminska kiselina i pteroil-L-glutamat. Folna kiselina je od suštinskog značaja za brojne telesne funkcije. Ona pomaže telu da stvori zdrave ... »»