Treći razred – nastavni predmeti

Treći razredObavezni predmeti

1.       Srpski jezik (5 časova nedeljno, 180 časova godišnje) – Cilj predmeta je da učenici ovladaju pravilima srpskog književnog jezika, na kojem će se usmeno i pismeno izražavati. Postupno i sistematično upoznavanje gramatike i pravopisa. Razvijanje smisla za pravilno usmeno i pismeno izražavanje i bogaćenje rečnika.  

                                       

2.       Matematika (5 časova nedeljno, 180 časova godišnje) – Cilj predmeta je da učenici uspešno obavljaju sve četiri računske operacije do 1000, da uspešno rešavaju tekstualne zadatke i da znaju da reše jednostavnije jednačine. Takođe je važno da se učenici osposobe za preciznost u merenju i crtanju geometrijskih konstrukcija. Učenici bi trebalo da upoznaju rimske cifre, da pravilno upoređuju razlomke, da uočavaju i crtaju ugao (prav, tup i oštar ugao ).

3.       Priroda i društvo (2 časa nedeljno, 72 časa godišnje) – Opšti cilj je da učenici upoznaju sebe, prirodno i društveno okruženje i da razviju sposobnost za odgovoran život u tom okruženju.

4.       Muzička kultura (1 čas nedeljno, 36 časova godišnje) – Cilj je da se kod učenika podstiče stvaralačko angažovanje u svim muzičkim aktivnostima. Razvijaju se intresovanja, muzičke osetljivosti i kreativnost.

5.       Fizičko vaspitanje (3 časa nedeljno, 108 časova godišnje) – Cilj ovog predmeta je razvijanje i usavršavanje motoričkih sposobnosti i primena motoričkih navika i umeća.

Obavezni izborni predmeti

(1 čas nedeljno, 36 godišnje )

1.Verska nastava

2.Građansko vaspitanje

Izborni predmeti – prema mogućnostima škole

(1 čas nedeljno, 36 godišnje)

1.Čuvari prirode

2.Narodna tradicija

3.Od igračke do računara

4.Ruke u testu

časovi

Ako vam se ovo dopalo, možda će vam se svideti i ...

Uticaj mobilnih telefona na decu

Da li su mobilni telefoni bezbedni za decu ?

Istraživanja širom sveta potvrdila su da ograničenje radijacije na današnjim mobilnim telefonima nije dovoljno bezbedno za decu. Te činjenice su potvrđene u vladama Švajcarske, Nemačke, Francuske, Izraela, Velike Britanije kao ... »»

Šta ne bi trebalo da govorite detetu

Šta ne bi trebalo da govorimo detetu

Svi se trudimo da se na najbolji mogući način ophodimo prema svom detetu, da ne izgovaramo ružne reči pred njima, naglašavamo fraze kao što su - izvolite, hvala, dobar dan, ... »»

Osnovci i uklapanje u društvo

Osnovci i uklapanje u društvo

Evo nekih sugestija kako da pomognete svom detetu da stekne prijatelje i lepo se slaže sa vršnjacima: 1. Nemojte stati ni na čiju stranu kada se svađa sa prijateljima. Saslušajte dete ... »»