Dok je beba sasvim mala, u prvim mesecima života, obično nema potrebe za svakodnevnom negom usne duplje, pogotovo ako se hrani prirodno, dojenjem. Potrebno je, međutim, da svakodnevno pratite i kontrolišete da nije došlo do nekih promena.
U ovom uzrastu česte su gljivične infekcije sluzokože usne duplje. Najčešći problem predstavlja SOOR (mlečac). To je gljivična infekcija, koja se javlja u vidu beličastih tačkica, koje izgledaju kao kapi mleka na sluzokoži. Ako se ne primete na vreme, tačkice se uvećavaju i kasnije spajaju u vidu skrama i mogu da pokrivaju veliku površinu sluzokože. Jako je važno da u reagujete na vreme i konsultujete pedijatra. U suprotnom, infekcija se može raširiti na ceo sistem organa za varenje. Beba može početi otežano da guta, da povraća, odbija dojku, ili hranu. Za lečenje SOOR-a kod bebe, morate se obratiti lekaru.

Ako vam se ovo dopalo, možda će vam se svideti i ...

Priprema za uvođenje čvrste hrane u bebinu ishranu
Većina roditelja jedva čeka trenutak u kome mogu da krenu sa uvođenjem čvrste hrane u ishranu beba. Mnoge bebe čine se još nestrpljivijim od svojih roditelja. Beba možda vežba praveći ustima ... »»

Odeća za bebu – kako izabrati?
Odeća za bebu je preslatka, a sama kupovina ženama pruža veliko zadovoljstvo. Oblačenje bebe je svojevrsna igra za mame, ali postoje stvari na koje bi trepalo obratiti pažnju pri kupovini ... »»

Emocionalna inteligencija – Kako je razviti kod deteta i zašto je važna?
Zašto je emocionalna inteligencija tako važna u podizanju deteta? Kontrolisanje zabrinutosti prilikom izvođenja velikog projekta, kontrolisanje besa prilikom prolaska kroz bračni konflikt, kontrolisanje straha prilikom prijavljivanja za posao – uopšte sposobnost ... »»