PREDSTAVE
Predstave Kreativnog studija «Čarolija» su koncipirane na punom kontaktu sa decom, u formi kraćih, interaktivnih mjuzikla, sa naglašenom poentom, zabavnog sadržaja, duhovite, maštovite, sa mnoštvom edukativnih elemenata i svedenom scenografijom koja ne umanjuje dečju kreativnu sposobnost učestvovanja u priči. Priče se provlače kroz tipično detinjstvo današnjih mališana, kroz sve etape njihovog odrastanja - sve strahove, uspehe, padove, dileme, ljubavi i ostalo, uz naglašenu ulogu mašte, a kroz formu bajke.
Autorski tekstovi i interesantna kostimografska i mizanscenska rešenja, takođe, karakterišu rad ove trupe, kao i visoke ocene pedagoških, psiholoških i lingvističkih timova, kako osnovno-školskih, tako i predškolskih ustanova.
ŠKOLA MJUZIKLA
Već duži niz godina, kako je naše umetničko stvaralaštvo raslo, sazrevalo i gradilo se, rasla je i naša težnja da ovom gradu i njegovoj deci pružimo mesto gde će se razvijati umetnički talenti iz oblasti dramske, vokalne i plesne umetnosti, a u formi mjuzikla. To ne podrazumeva isključivo izvođačke sposobnosti, već, iznad svega, stvaralačke, koristeći se najjačim elementima dečje stvarnosti, a to su mašta i igra.
Program je zasnovan na tezi da je igra osnova svake umetnosti, pogotovo pozorišne.
Ciljevi i zadaci škole mjuzikla:
- prepoznavanje i razvoj talenta za stvaralački i izvođački scenski rad
- buđenje mašte, oslobađanje tela i glasa u prostoru
- jačanje samopouzdanja i individualnog izražavanja, ali kroz proces kreativnog timskog rada
- upoznavanje sa osnovama glume, tehnike glasa i scenskog pokreta
Škola mjuzikla namenjena je polaznicima uzrasta od 7 do 18 godina. Rad je organizovan u grupama koje su formirane u zavisnosti od uzrasta polaznika:
A grupe (polaznici uzrasta od 7 do 10 godina)
B grupe (polaznici uzrasta od 11 do 14 godina)
C grupe (polaznici uzrasta od 15 do 18 godina)
Grupe broje do 15 članova.
Program rada:
Polaznici kroz oslobađanje tela i glasa u prostoru, na sceni, vežbe i zadatke prilagođene uzrastu, upoznaju osnovu glumačke igre. Poseban vid izražavanja čini nastup pred mikrofonom, odnosno kamerom.
Kroz različite vokalne vežbe polaznici uče pravilan način disanja, razvijaju artikulaciju, uče jasan i precizan govor i pevanje u cilju kontrole glasa pri scenskom izražavanju.
Pored osnovnih vežbi zagrevanja i razgibavanja, polaznici razvijaju osećaj za ritam, uče osnove scenske igre, kroz grimase, pantomimu i ples, kao i niz koreografskih elemenata.
Izvođenjem javnog časa koji ima formu mjuzikla, polaznici prikazuju rezultate rada. Namera nam je da sve grupe, što je moguće češće u toku godine nastupaju u medijima, učestvuju na festivalima, gradskim događajima...