Zašto beba plače ? – 6 vrsta bebinog plača

Zašto beba plače? - 6 vrsta plačaSvaka beba plače i plač je obavezan pratilac roditeljstva. Bilo bi lepo kad bi bebe dolazile sa uputstvom za upotrebu. To bi učinilo prve nedelje roditeljstva mnogo lakšim i zabavnijim, zar ne? Ali zapravo, vaša beba pokušava da vam da podsvesne znake ne bi li vam pomogla. Pošto ona ne može da vam kaže šta je to što joj je potebno rečima, ona se služi plakanjem, cviljenjem i vrištanjem ne bi li privukla vašu pažnju. Vi bi trebalo da prepoznate vrstu plača i da saznate šta je to što je bebi potrebno. Evo nekoliko saveta kako možete razlikovati vrstu plača vaše bebe:

1. Gladna sam – slušajte i tražite ritmičan plač koji se ponavlja, ukombinovan sa ostalim signalima kao što je to sisanje prsta.

2. Umorna sam – plač koji počinje polako, a zatim lagano dobija na intenzitetu. Praćen je zevanjem i trljanjem okica.

3. Uznemirena sam – pripremite se za nemiran, piskavi plač. Možda će vaša beba okretati glavu od tela kako bi se distancirala od prizora i zvukova koji je uznemiravaju.

4. Imam grčeve – verovatno ćete prepoznati ovaj plač po intenzivnim kricima praćenim vrpoljenjem. Obično se javljaju kasno popodne ili uveče.

5. Imam bolove – poslušajte glasan, intenzivan, nesvakidašnji vapaj koji dolazi iznenada ili na način koji nije karakterističan za vašu bebu.

6. Ne osećam se dobro – čućete tihi plač koji se obično razlikuje od bebinog uobičajenog plača.

Mnogo pokušaja i grešaka, kao i vremena provedenog sa vašom bebom, mogu vam pomoći da prepoznate njen plač (iako mnoge bebe nisu dosledne svom plaču, sputavajući vas tako u nameri da prepoznate njihove potrebe). Biti dosledan rutini može takođe da bude od pomoći. Ako tokom dana tačno znate kad hranite bebu, kad se igrate, kad spavate, a kad kupate to vam može pomoći da brzo utvrdite šta je to što vaše dete želi. Ako je vaša beba sita i pelena joj je prazna, ona možda želi da spava ili joj je jednostavno potreban zagrljaj.

Ako vam se ovo dopalo, možda će vam se svideti i ...

Priprema za uvođenje čvrste hrane u bebinu ishranu

Priprema za uvođenje čvrste hrane u bebinu ishranu

Većina roditelja jedva čeka trenutak u kome mogu da krenu sa uvođenjem čvrste hrane u ishranu beba. Mnoge bebe čine se još nestrpljivijim od svojih roditelja. Beba možda vežba praveći ustima ... »»

Odgajiti odgovorno dete

Odgajiti odgovorno dete

Odgovorno dete odrasta u odgovornog čoveka i odgovornost je jedna od najvažnijih lekcija za svakog mališana. Odgajanje odgovorne dece je jedan od ciljeva svakog roditelja. Biti odgovoran podrazumeva da donosite dobre ... »»

Igračke za bebe od 9-12 meseci

Igračke za bebe od 9-12 meseci

Sa devet ili deset meseci starosti beba je obično u stanju da se kreće unaokolo, bilo da puzi ili hoda pridržavajući se za nameštaj. Do dvanaestog meseca može čak da ... »»