Kada hranite bebu na flašicu uzimate je u naručje u sličan položaj kao za podoj. Držite dete što bliže svom telu da bi osetilo prisnost i toplinu tela. Pripremljeno mleko treba da Vam je na dohvat ruke, a bebi pod bradom čista pamučna pelena, krpa, ili portikla. Ako niste sigurni da li je mleko odgovarajuće temperature kapnite (ne dodirujuci cuclom kožu) malo mleka na unutrašnju stranu ruke – tu je koža osetljivija, pa ako Vam je pretoplo rashladite flašicu pod mlazom hladne vode (ili je stavite u posudu sa hladnom vodom).
Kad pristupate hranjenju, vrlo je važno da beba lepo obuhvati cuclu. Cela cucla treba da ulazi bebi u usta, a ne samo njen vrh, jer sam čin sisanja beba obavlja pravljenjem vakuma. Flašisa mora biti pod takvim uglom da je cucla uvek puna mleka, a rupica da je prilagođena uzrastu. Potrebno je da je navoj cucle dobro pričvršćen da se mleko ne prosipa, ali ne i preterano zategnut, jer negde mora da ulazi vazduh dok beba izvlači mleko iz flašice. Povremeno ćete videti sitne mehuriće vazduha da ulaze, ako ih nema beba se zamara i mora da „pušta“ cuclu da bi mleko ponovo krenulo.
Posle obroka držite dete u uspravnom položaju sa glavom blago nagnutom napred da može da izbaci višak vazduha iz želudca – da podrigne.
Šta ako je beba halapljiva, ili mnogo bljucka posle hranjenja?
Ako primetite da beba mnogo jako podriguje i bljucka posle hranjenja na flašicu, ili da preterano brzo pojede obrok, možete na pola hranjenja napraviti pauzu i držati bebu u uspravnom položaju dok ne podrigne. Posle toga neka završi obrok pa ponovo uspravite i strpljivo sačekajte da ponovo izbaci višak vazduha.
Ako beba uporno bljucka veće količine mleka posle hranjenja probajte da smanjite količinu mleka za jedan obrok, pa je hranite češće, ako je potrebno.

Ako vam se ovo dopalo, možda će vam se svideti i ...

Bundeva u dečijoj ishrani
U mnogim zemljama bundeva je jedna od najvažnijih gajenih biljaka, a to upšte nije začuđujuće jer bundeva je nisko kalorična namirnica sa visokim sadržajem vitamina i minerala: na 100 gr ... »»

Platnene pelene protiv jednokratnih pelena
Kada se pomenu pelene za decu svi pomisle na jednokratne pelene. Pamučne pelene se uglavnom koriste za brisanje beba i široki povoj, danas su uglavnom izbačene iz upotrebe za presvlačenje ... »»

Sigurnost bebe u kući
Priprema Vašeg doma za novog člana porodice je odlučujući faktor za sigurnost bebe. Kako beba raste i uči da hoda počinje da dolazi u kontakt sa stvarima po kući. Napravite zaštitu za ... »»