Hranilica – Kupovina i saveti

Na vama je da odlučite koje je pravo vreme da vaša beba počne da koristi hranilicu. Svakako je najbolje da to bude oko šestog meseca starosti, kada je beba sposobna da sedi samostalno, bez oslanjanja, ali stolicu za hranjenje možete početi da koristite i kasnije.

Hranilica za bebe

Saveti za kupovinu hranilice:

– Izaberite hranilicu koja ima pregradu ili kaiš između bebibih nogu, kako se ne bi dogodilo da beba sklizne.

– Vezivanje u 5 tačaka je uvek nasigurnija opcija.  Pored kaiševa izmenju nogu i oko struka, ovo vezivanje podrazumeva i kaiševe preko ramena bebe. Tako ćete biti sigurni ne samo da beba neće skliznuti, već i da neće moći da se uspravi i ustane i eventualno ispadne iz stolice.

– Širina postolja hranilice je takođe važna. Hranilica sa širom osnovom će biti stabilnija.

– Sedište treba da bude tapacirano i udobno za sedenje, ali od materijala lakih za održavanje. Bilo da ste izabrali hranilicu sa sedištem od materijala koji se lako briše, ili koji možete prati u mašini, proverite da li se tapacirani deo skida sa stolice. Bez obzira na to koliko ga je lako obrisati, svakako ćete imati potrebu da ga povremeno skinete i detalno opetere.

Saveti za upotrebu hranilice:

– Svaki put kada promenite položaj za sedenje deteta u hranilici, proverite da li su mehanizmi za menjanje položaja zakočeni pre nego što stavite bebu u stolicu.

Hranilica za bebe– Beba u hranilici može da dohvati mnoge stvari koje do sada nije mogla. Vodite računa da sklonite noževe i druge oštre predmete sa stola ili kuhinjskog pulta ako su u bebinoj blizini.

– Hranilica treba je dovoljno odmaknuta od stola, zida, kuhinjskih elemenata ili drugog nameštaja, kako beba ne bi mogla da se odgurne nogama.

– Obratite pažnju i na stolnjake i podmetače. Dok se vi okrenete, beba može povući stolnjak i prosuti vruć napitak ili hranu.

– Nikada ne ostavljajte bebu u stolici za hranjenje bez nadzora.

– Ne dozvolite detetu da se samo penje u hranilicu bez asistencije.

– Kod hranilica koje imaju poslužavnik, pri njegovom montiranju uvek pazite gde su bebini prstići.

 

Ako vam se ovo dopalo, možda će vam se svideti i ...

Pevajte sa detom

Pevajte sa detetom – 10 saveta

Iznenadiće vas podatak da četvrtina roditelja nikad ne peva sa svojom decom. Ako se potrudite da pevate i igrate sa detetom, značajno ćete doprineti njegovom psihološkom i neurološkom razvoju. Kako da ... »»

Kad dete gurne nešto u nos - Šta raditi?

Kad dete gurne nešto u nos – Šta raditi?

Skoro svako dete je nekad gurnulo nešto u svoj nos. Spisak predmeta je beskonačan: klikeri, perle, bojice, pomfit, lego kocke i sve ono što može makar delimično da stane u ... »»

Koliko dete treba da jede ?

Koliko dete treba da jede ?

Svi roditelji se pitaju koliko dete treba da jede i da li je pojelo dovoljno. Koliko dete jede zavisi od toga koliko mu dajete. Ako detetu servirate veće porcije - više ... »»