Beba i spavanje u uzrastu od 3 – 6 meseci

Spavanje beba – koliko sati spavaju bebe zavisno od starosti, po mesecima? Kada bebe počinju da spavaju celu noć?

Beba i spavanje u uzrastu od 3 – 6 meseci

Beba od 3 meseca uglavnom spava oko 15 časova ukupno, tokom celog dana. U to su uključena noćna spavanja i dremke preko dana.

Beba od 4 meseca počinje da razvija nešto stabilniji ritam spavanja. Polako istiskuje noćne obroke pa noću mogu da spavaju u nešto dužim intervalima.

Sad ste se naravno ponadali da bi i Vi mogli spavati celu noć, ali još nije vreme za to. Beba se još uvek privikava i pronalazi svoj ritam, a Vi ćete joj u tome samo malo pomoći.

Morate zapamtiti da je svaka beba individua za sebe. Ako nešto odgovara ćerki Vašeg brata, ili sinu Vaše najbolje drugarice, ne znači da je i Vaše dete spremno na to. U nekom trenutku između 4. i 6. meseca, većina beba je u stanju da prespava celu noć, odnosno da spava nekih 8 do 12 sati. Ovo je jedan od prvih i najbitinijih razvojnih pokazatelja Vašeg deteta. Moguće je da Vaše dete još uvek neće biti spremno za to, pa ćete mu dopustiti da još neko vreme ima noćni obrok. Međutim, kada napuni 6 meseci, Vaša beba bi trebalo da je potpuno spremna za izbacivanje noćnog obroka.

I taman kad ste pomislili da možete da odahnete i par nedelja uspevali da prespavate celu noć, Vaše čedo ponovo menja ritam i počinje ponovo da se budi noću. Frustrirajuće, ali ne i zabrinjavajuće, bebe samo uče život. U sred noći beba može plače u želji za Vašom pažnjom, ali nije isključeno ni da ‘’gimnastičarski’’ nastrojene bebe tokom sna vežbaju prevrtanje u krevetu, ili nešto slično i tokom te aktivnosti se slučajno probude. Izdržite još malo…

Beba i spavanje u uzrastu od 3 – 6 meseci

Ako vam se ovo dopalo, možda će vam se svideti i ...

Zašto su dobre Interaktivne Ležaljke

Zašto su dobre Interaktivne Ležaljke

Beba u najranijoj fazi razvoja počinje da istražuje svet oko sebe. U početku su joj zanimljive sopstvene ručice i usta, a zatim počinje da gleda i sluša svet oko sebe. Bebi ... »»

Uticaj mobilnih telefona na decu

Da li su mobilni telefoni bezbedni za decu ?

Istraživanja širom sveta potvrdila su da ograničenje radijacije na današnjim mobilnim telefonima nije dovoljno bezbedno za decu. Te činjenice su potvrđene u vladama Švajcarske, Nemačke, Francuske, Izraela, Velike Britanije kao ... »»

Navikavanje na nošu

Navikavanje na nošu

Većina roditelja sa nestrpljenjem očekuje da krene sa učenjem deteta da koristi nošu, makar zbog toga što to znači da će prestati neprekidno da menjaju pelene, ali jako malo njih ... »»